<< Geri Dön

» EN KALİTELİ FORKLİFT MARKASI HANGİSİDİR ?

FORKLİFT SEKTÖRÜNÜN KALBİ EGEMEN FORKLİFT GURURLA SUNAR. EN KALİTELİ FORKLİFT MARKASI HANGİSİDİR ? FORKLİFT SATIN ALIRKEN NELERE DİKKAT ETMELİYİZ ? FORKLİFT MARKALARI HAKKINDA GENEL BİLGİLENDİRME... FORKLİFT MARKALARININ TEKNOLOJİK ÜSTÜNLÜKLERİ ... FORKLİFT SATIN ALIRKEN NELERE DİKKAT EDİLMELİ ? KİRALIK FORKLİFT TERCİHLERİNDE ÖNEMLİ NOKTALAR NELERDİR ?

 

En kaliteli forklift markası hangisidir ?

Forklift markaları dünya sıralamasında her sene ilk üç sırayı paylaşan Hyster,Linde ve Toyota markaları en çok tercih edilen forklift markalarıdır.Bir markanın tercih edilme sebebini ortaya çıkaran faktörleri incelemek kalitenin gereksinimlerini ortaya koyacaktır kanaatindeyiz.

Hergün değişen ve gelişen teknoloji forklift kullanıcılarına iş güvenliği , yakıt verimliliği , işletim maliyetleri , kullanım kolaylıkları gibi birçok özellik getirmektedir.

Örneğin ; 21.yüzyılda forklift operatörlerinin yaralanmalarının önüne geçebilecek sistemler geliştirilmektedir.Bu sistemlere birkaç örnek verelim.

1 ) Koltuk switchleri yardımı ile forklift operatörleri makinenin koltuğuna oturmadan asansör hareketleri ve yürüyüş yapamazlar.

2 ) Motor stop switchleri yardımı ile forklift kaputları kaldırıldığında pervane yaralanmaları , kayışların çalışma esnasında yol açtığı çekme yaralanmalarının önüne geçilmektedir.

3 ) Entegre hız sabitleyiciler sayesinde güvenli bir forklift sürüş hızı sağlanmaktadır.

4 ) Asansör vibrasyon kesici sistemler sayesinde yük devrilmelerinin önüne geçilmektedir.

5 ) Köşe dönüşlerdeki forklift devrilmelerini engelleyici dingil hız kontrol ve açı sensörleri ile kaza riskleri azaltılmaktadır.

6 ) Ayağınızı forklitin gaz pedalından çektiğinizde kendinden frenleme yapma sistemleri kaza önleyicidir.

7 ) Rampalarda forkliftlerin geriye akmasını engelleyen duramatch tipi özel şanzıman sistemleri kaza risklerini ciddi boyutlarda azaltır.

Sayamadığımız onca özellike sayesinde önce güvenlik ve çevre duyarlılığı ( yakıt tasarrufu )gözeten markalar teknolojik yenilikleri adım adım izlemeleri ve problemsiz sistemler geliştirmeleri sayesinde forklift kullanıcılarının güvenlerini kazanmış ve tercih sebebi olmaktadırlar.

Bahsi geçen elektronik özellikli sistemler kullanıcılar tarafından arızaya açık olarak yorumlanmalarına rağmen ıp45 seviyesine gelmiş tozlanma ve ıslanma koruma sistemleri sayesinde elektronik sistemler hergeçen gün daha fazka tercih edileceği görünmektedir.Elektronik sistemler yetkili servisler bünyesinde yapılan müdahaleler sayesinde full mekanik aksanlı forkliftlere nazaran daha hızlı ççözüm sağlamaktadır.

Torna ve benzeri işçilik kalemlerinin ortadan kalktığı , fazla işçiliğin olmadığı bu sistemler hata hotları ekranları sayesinde forklift arızasının tespitinin hataya mahal vermeden bulunmasını sağlamaktadır.

Elektronik aksanlı dizel ve lpg yakıtlı forkliftlerde bahsi geçen;

1 ) Arıza bulma ve müdahale kolaylıkları

2 ) Arızaya müdahale anında tedarikli serivs hizmeti verme ve hızlı çözüm sağlama kolaylığı

3 ) İş güvenliği sağlama , forklift kaza riskini azaltıcı tedbirleri barındırmaları

4 ) İleri teknoloji sayesinde yakıt tasarrufu

5 ) Antipatinaj ve şanzıman frenlemeleri sayesinde daha uzun lastik ve uzun balata ömrü

Teknolojileri ile tercih olmayı haketmektedirler.

Elektrikli forkliftlerin arızasızlıkları dizel forkliftler ve lpg takıtlı forkliftlere yol göstermektedir.

Forklift kalitesinin en önemli unsurlarından biride , forklift servis hizmeti almakta olduğunuz firma ile yakından ilgilidir.

Hangi forklift markası tercih edilir ise edilsin hizmet alınacak forklift servisinin iş çözme kabiliyeti ve kritik yedek parça stok düzeyi işin problemsiz halde yürütülmesini sağlayacak ilk unsurdur.Kritik forklift yedek parça stoklarının yönetimini iyi yapabilen , yeteri kadar yetişmiş ve sürekli eğitilen teknik servis ekibinden kurulu , devamlılığı olan ve nitelikli bir hizmet sunabilen servisler kaliteli forklift imajı yaratabilirler.

Egemen Forklift olarak tüm forklift kullanıcılarına ilk uyarımız öncelikle forklift markasını değil hizmetin markasını satın almalarıdır.

Kaliteli hizmetin markası EGEMEN FORKLİFT gururla sunar.

HYSTER FORKLİFTLER KALİTESİ , ARIZASIZLIĞI , YAYGIN YEDEK PARÇA İMKANI , İKİNCİ EL SATIŞ DEĞERİ , İŞ GÜVENLİĞİ UYUMLULUĞU

YAKIT VERİMLİLİĞİ VE SAYAMADIĞIMIZ BİR ÇOK ÖZELLİĞİ İLE TERCİH SEBEBİNİZ OLACAK.

SATIŞ SORUMLUSU : ONUR POLAT ( 533 ) 377 49 49